Emplast - Rozwiązania i technologie PTS

61 826 62 58

Odnośnik do mapy
Cooling factory

 

Modernizacja układ wody lodowej obejmująca przepięcie starego systemu chłodzącego na nowy energooszczędny system jednostek IF oraz zmiany w orurowaniu wewnątrz hali produkcyjnej.

 

Projekt wymagał dużej mocy chłodniczej z uwagi na wydajność maszyn kontrahenta .Przy realizacji projektu wykorzystaliśmy najbardziej ekologiczne i zaawansowane rozwiązania ,dzięki którym dbamy o środowisko i zmniejszamy zapotrzebowane na energię elektryczną. Układ oparty został na dwóch niezależnie pracujących jednostkach chłodniczych, które są zabezpieczone przed zamarzaniem wody w okresie zimowym podczas przestojów.

 

W projekcie zostały wykorzystane ponizsze jednostki:

  • HYDROBRG - Adiabatyczna bateria wentylatorowa z system zraszaczy została wykorzystana do chłodzenia oleju w maszynach. Jednostka dzięki automatycznemu zraszaniu i dodatkowym płytom rozprowadzającym wodę znakomicie spisuje się w upalne dni. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest niezawodność i kompatybilność. Bateria wraz z zespołem zbiornikowo-pompowym przeznaczona jest do pracy w 100% na wodzie pomimo lokalizacji całego zespołu zabudowaniami.
  • SIREG - to połączenie chiller-a oraz baterii wentylatorowej ze skraplaczem wodnym. Urządzenie zostało zaadaptowane do chłodzenia form i maszyn termostatujących. Ogromną zaletą SIREG jest funkcja free-cooling, która przy naszym klimacie pozwala wytwarzać zimną wodę przy niskich kosztach eksploatacji. Dodatkowo urządzenie jest samowystarczalne i łatwe w obsłudze.

 

Efektem finalnym jest układ dający klientowi możliwość elastyczności pod względem zarówno relokacji jak i rozszerzenia wydajności. 

 

 

Cooling factory EMPLAST

Cooling factory EMPLAST

Cooling factory EMPLAST

facebook
Industrial Frigo Industrial Frigo
Copyright © 2013-2022 - Emplast
Projekt i wykonanie: Pro Estate Solution